Najuspješniji trkači umaškog Olimpika

UMAG – Članovi sportsko-rekreativne udruge Olimpik iz Umaga bili su uspješni sudionici trećeg izdanja utrke – Lanterna cross, na 5 i 10 kilometara za sve uzrasne kategorije. Bila je to prigoda da svoju prvu utrku na pet kilometara istrči druga generacija Olimpikove škole trčanja i to u pobjedničkom stilu. Naime, oni ne samo da su bez poteškoća istrčali pet kilometara već su, većina od njih bili pobjednici u svojoj dobnoj skupini. U jakoj konkurenciji Umažani su sa sudionicima iz istarskih atletskih klubova, te njemačkog triatlon kluba Cottbusa dobili najviše pojedinačnih odličja za prva, druga i treća mjesta.

Pobjednik dječje utrke je Toni Jurišević, a drugi je Marko Mataija Valh. Najbrža na 10 km je Ana Benčić ujedno i pobjednica u svojoj konkurenciji. Uz nju još su Jelena Šiljeg, Čedomir Milevoj i Željko Sušek bili najuspješniji u svom uzrastu, druga mjesta su zauzeli Ketrin Velić i Roberto Basiaco, dok su brončane medalje osvojili Nena Mataija Valh, Bruno Flego i Dean Novosel.

Novi je to uspjeh članova umaške udruge nakon onog još većeg na utrci 100 milja kroz Istru.