Novigrađani pobijedili Sesvete (2:0)

Poslije rezultatskog kriznog razdoblja novigradski su nogometaši ostvarili novu pobjedu nad Sesvećanima. Jesenas je momčad Novigrada s 1:0 pobijedila na gostovanju u Sesvetama, a na novigradskom travnjaku slavili su s 2:0 sesvetski nogometaši. Uzvratili su im kapetan Glavaš istim rezultatom u najpotrebnijem trenutku, te tako zadržali šesto mjesto na tablici.

Poslije pet neuspjelih pokušaja da dođu do pobjede uloženi trud se Novigrađanima na kraju isplatio nakon osvajanja troboda u odličnoj predstavi, unatoč tom silnom pritisku s kojim su se u proteklom jednomjesečnom razdoblju borili igrači i stručni stožer.

Za novigradsku je momčad bila sretna 13. minuta protiv gostiju iz Sesveta. Naime iz lijepe je akcije Matija Čakarun postigao rijetko viđen, prekrasan (euro)gol udarcem s preko 20 metara, čime je najbolji novigradski strijelac (7 golova)  najavio pobjedu svoje momčadi. Bilo je još nekoliko prilika u prvom poluvremenu, ali je iskusni vratar Šarlija spašavao mrežu. Istaknuo se s dvije obrane i domaći čuvar mreže Luka Nemec.

U najvećem dijelu je nestao „teret“ kod domaćih igrača nakon drugog gola koji je bio zbog akcije i njena završetka prava majstorija. U tri su poteza domaćini matirali gostujuću obranu, nakon bijega po lijevoj strani neuhvatljivog Manuela Pamića koji je loptu ubacio pred vrata suparnika, točno na nogu Batelića koji je osjetio pravi trenutak za povećanje vodstva. Sa 12-13 metara je oštrim udarcem pogodio mrežu za 2:0 prednost svoje momčadi. Pokušavali su i gosti postići koji gol, ali se Nemec u tri navrata iskazao, posebice u 77. minuti kad je obranio loptu Jelića iz slobodnjaka preko živog zida novigradske obrane. Domaći igrači su nagrađeni pljeskom svojih vjernih navijača, a oni im uzvratiti na isti način.

Novigrađani iduće srijede dočekuju momčad Dugopolja na svom travnjaku u 16,30 sati.