[bar id="22577"]

Odlična atletska premijera novigradskog hotelijera

U znak uspješnog završetka ovogodišnje turističke sezone, novigradski hotelijer Aminess hoteli & kampovi, organizirao je prvu atletsku manifestaciju Novigrad-Cittanova RUN, premijerno izdanje trčanja na 5 i 10 kilometara.

U muškoj i ženskoj konkurenciji startalo je 200-tinjak trkaća, rekreativaca i «profesionalaca», koji su savladali stazu «postavljenu» u starogradskoj jezgri i na punti Karpinjan.

Na atletskoj premijeri Novigrad-Cittanova RUN, utrke koju novigradska hotelska kompanija želi «pretvoriti» u tradiciju pri zatvaranju turističke sezone, nastupili su i «atletičari» iz javnog, sportskog i samoupravnog života Istre.

Stazu dugu 10 kilometara pretrčao je olimpijski pobjednik i dvostruki osvajač svjetskog kupa u streljaštvu, disciplini trap, Novigrađanin Giovanni Cernogoraz koji je stazu od 10 kilometara pretrčao za 44 minute, plasiravši se na 23 mjesto. Stazu od 10 kilometara prvog Novigrad-Cittanova RUN utrke u vremenu 53 minute pretrčala je i dogradonačelnica Poreča, Nadia Štifanić Dobrilović a 10 kilometara pretrčao je u vremenu 50 minuta i pročelnik UO za društvena djelatnosti pri gradu Umagu Slaviša Šmalc, plasiravši se na 45 mjesto.

Premijernom izdanju «maratonskog» trčanja u prilog je išlo i sunčano, idealno vrijeme za trčanje na duge opruge. Izmjenu iskustva na stazi i prepričavanje «detalja» pri trčanju natjecatelji su «odradili» za zajedničkom objedu kojeg su pripremili za natjecatelje kuhari hotela Maestral.

Prvo mjesto u ženskoj konkurenciji, na 5 kilometara, osvojila je Ana Benčić s vremenom 0:25,04. Druga je ciljnom ravninom prošla Polonca Gričar s vremenom 0:25.14, a treće mjesto osvojila je Rosana Brišan s vremenom 0:26,29

Na deset kilometara najbrža je bila Lucija Krkoč (0:37, 16), drugo mjesto osvojila je Kristina Bele (0:43,14) a treće mjesto  Veronika Erlić (0:44.25).

Na pet kilometara u muškoj konkurenciji najbrži je bio Danijel Ivančić ( 0:17.05), drugo mjesto osvojio je Stiven Vunić ( 0:18.37) a treći je na cilj dotrčao Ivan Kajfeš (0:18.38).

Najbrži na 10 kilometara bio je Simon Strnad ( 0:35.35) drugi je na cilj došao Kristijan Ipavec (0:37.04) a treći je bio Matjaž Vrhunc (0:38.04).