Treća Pobjeda Umažanki u nizu

UMAG – Novu pobjedu, treću u nizu izborile su umaške rukometašice u domećem nastupu protiv rukometašica čakovečkog Zrinskog. Gošće su nerijetko bile neugodne protivnice za ranijih susreta, ali ovaj puta nije bilo dvojbi kome će pripasti bodovi.

Istina, u prvoj trećini su u nekoliko navrata Čakovčanke bile u rezultatskoj prednosti, nakon 5:5 i serije 3:0 stekle su vodstvo od 8:5 poslije 14. minuta igre, a četiri minute kasnije i 10:7. Prije nego je završeno prvo poluvrijeme umaške su igračiceizjednačile (14:14) i u nastavku se očekivala zanimljiva borba.

Odlična obrana Umažanki i raspoložena Helena Šegota, te serija atraktivnih pogodaka Gašić, Japundže, Jajčević, Šito i Nushi rasplinuli su sve nade gošći u povoljan rezultat. Od težeg ih je poraza spasila golmanica Ivačić koja po tradiciji vrlo dobro brani na umaškom parketu. Ovaj put ju je zasjenila odlična Helena Šegota sa 16 obrana od koji i dva obranjena sedmerca, za konačnih 33:27 u korist umaške ekipe.